Rozwiń się

Od ponad 10 lat Szkoła Podstawowa nr 277 współpracuje ze Stowarzyszeniem „Rozwiń Się” Edukacja, Kultura, Sport.

Realizacja warsztatów w Szkole Podstawowej 277 jest  dofinansowana ze środków m.st Warszawy.

Zajęcia prowadzone corocznie dla uczniów mają różnorodny charakter:

zaj. przyrodnicze, pokaz eksperymentów, zaj. matematyczne, psychologiczne i gry stolikowe (szafa gier). Dzieci z radością czekają na spotkania z prowadzącymi.

W  roku szkolnym 2022/2023 realizowany jest projekt "Matematyka inaczej"

Projekt  "Matematyka inaczej" jest  skierowany do uczniów klas 1-8 z warszawskich szkół podstawowych. Projekt jest prowadzony przez Stowarzyszenie ROZWIŃ SIĘ Edukacja, Kultura, Sport, a warsztaty, dzięki dofinansowaniu realizacji projektu ze środków m. st. Warszawy, są bezpłatne dla szkół uczestniczących w projekcie.
Każda z klas uczestniczących w projekcie odbędzie sześć spotkań warsztatowych - każde trwające jedną godzinę lekcyjną. Podczas warsztatów, wykorzystując aktywne metody pracy z uczniami,  będziemy zajmować się rozwijaniem umiejętności matematycznych.

W roku szkolnym 2021/2022. realizowany był projekt - "Odkrywaj świat jak naukowiec”

W dn. 12 i 26 października oraz 9 i 30 listopada 2021r. uczniowie klas 4 uczestniczyli  w projekcie rozwijającym kompetencje przyrodnicze  "Odkrywaj świat jak naukowiec”.

Podczas warsztatów edukacyjnych prowadzący  przybliżali uczniom pracę naukowca i metodę naukową, jako sposób poznawania świata, angażowali uczestników do próby swoich sił w zadaniach z różnych dziedzin nauki oraz wyrabiali intuicję ilościowego poznawania świata.

Zajęcia bardzo podobały się zarówno uczniom jak nauczycielom SP277.

• Uczniowie klas 4 wraz z Wychowawcami składają serdeczne podziękowanie:
     Stowarzyszeniu  Rozwiń się Edukacja, Kultura, Sport - www.rozwinsie.org.pl  za przeprowadzenie niezwykle ciekawych i kreatywnych warsztatów naukowych,
  • prowadzącym zajęcia z uczniami klas 4 -  Panu Pawłowi Jaskólskiemu, Panu Tomaszowi Ruszkowskiemu i Panu Mikołajowi Karpińskiemu