10 czerwca 2022

I edycja Sportowa – Orzeszkowa o Puchar Dyrektora SP 277

W ramach organizowanych przez naszą szkołę Mistrzostw Dzielnicy w „Dwa ognie usportowione” odbyła się I edycja turnieju „Sportowa – Orzeszkowa” o Puchar Dyrektora SP 277. Zawody zostały przeprowadzone na boisku szkolnym i były skierowane do najmłodszych uczniów (2011 i młodsi), którzy przybyli do nas, aż z 11 szkół Targówka. Rywalizację rozpoczęliśmy biegami sztafet mieszanych 6 × 150 m (3 dziewczynki i 3 chłopców). Następnie rozegrano turniej w „Dwa ognie usportowione” dla dziewcząt i dla chłopców, a na koniec reprezentacje szkół sprawdziły swoją celność w rzutach do kosza na czas. Podczas zawodów odbyły się pokazy „Ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej” zorganizowane przez uczniów klas 8 pod opieką Pani Iwony Romańczyk, Super sprawą – Brawo!!! W zawodach międzyszkolnych wzięło udział ponad 170 dzieci. Emocji było co niemiara, a duży upał nie przeszkadzał w gorącym dopingu. Na koniec turnieju nagrody i piękne puchary wręczyła Pani dyrektor Marta Politowicz. I edycję Sportowej – Orzeszkowej wygrała Szkoła Podstawowa nr 377. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwali nasi nauczyciele WF wraz z Panem Mariuszem Cichoniem z SP 285 oraz nauczyciele wspierający, bardzo Dziękujemy za pomoc Pani Joannie Rodak i Aleksandrze Bober. W organizacji zawodów oraz przy sędziowaniu pomagali również uczniowie klas 7-8, Dziękujemy !!! Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku podczas II edycji zawodów.