„BOHATEREM BYĆ KIEDYŚ I DZIŚ” Projekt „BohaterOn w Twojej szkole”

W roku szkolnym 2023/24 klasy 1-3 wzorem lat ubiegłych wzięły udział w kampanii o tematyce historycznej BohaterOn w Twojejszkole. Celem było upamiętnienie walczących w Powstaniu Warszawskim i okazanie wdzięczności za poświęcenie.

Uczniowie klas 2A i 2B wysłuchali opowiadania Elizy Piotrowskiej „Jak zostałem bohaterem” , która wyjaśniła dzieciom, że bohaterem można zostać w każdym czasie, nie tylko w czasie wojny. Po rozmowach uczniowie wykonali dekoracje ze swoich prac plastycznych. Zdjęcie dekoracji wraz z podziękowaniami zostało wysłane na stronę www BohaterOn włącz historię : Dumni z Powstańców - pokaż, że pamiętasz

Uczniowie klasy 2c SP277 w ramach Projektu wysłuchali opowiadania „Jak zostałem bohaterem” Elizy Piotrowskiej, wykonali karty pracy i kolorowanki związane z tematem zajęć. Poznali sylwetki Powstańców, zapoznali się z ich historią i dowiedzieli się co znaczy być bohaterem w dzisiejszych czasach.