Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Mogę sam - doświadczam, poznaję, rozumiem, zapamiętuję"

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie z klasy 2c  przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: „Mogę sam – doświadczam, poznaję, rozumiem, zapamiętuję”.

Głównym celem projektu jest dążenie do rozwijania samodzielności i sprawczości u dzieci, w myśl słów „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Poprzez zadania przewidziane w projekcie, dzieci będą praktycznie poznawały otaczający je świat, rozwijały zainteresowania, kreatywność, a także pracowitość i zaangażowanie.

W pierwszym semestrze zostało zrealizowanych pięć zadań: jesienne zajęcia kulinarne, ludzik z darów jesieni – wykonanie prac z zebranych materiałów podczas jesiennych spacerów, zajęcia związane z obchodami Dnia Odzyskania Niepodległości, Bożonarodzeniowe warsztaty – wspólne wykonanie ozdób bożonarodzeniowych, zadanie dowolne – ozdabianie pierniczków świątecznych.

A poniżej fotorelacja z prac i zadań wykonanych przez dzieci.

Fotorelacja z prac i zadań wykonanych przez dzieci w II semestrze:

Projekt trwał od października do kwietnia i był świetną formą zabawy, pracy i wspólnych ćwiczeń rozwijających i pobudzających wyobraźnię, współpracę, samodzielność i umiejętności dzieci.