Drodzy Rodzice,

Zbliżamy się do końca semestru i w związku z tym w imieniu Rady Rodziców, przekazujemy informację o planach oraz podsumowaniu finansowym za rok 2022.

W obecnym roku szkolnym z funduszu Rady Rodziców planujemy sfinansować:

1. Bal karnawałowy (dla starszych - dyskotekę) oraz Dzień Dziecka

2. Nagrody i wyróżnienia (nie tylko na koniec roku, ale również w trakcie roku szkolnego)

3. Dystrybutory z wodą na każdym piętrze (już są!)

4. Kolorowe siedziska / Strefa relaksu – pufy sako (miękkie „legowiska” w wersji xxl) oraz fototapeta na ścianie na drugim piętrze.

5. Radiowęzeł szkolny – jako narzędzie do słuchania muzyki dla różnych grup wiekowych (możliwość emisji na wybranych piętrach lub parterze), dedykowane audycje prowadzone przez dzieci, podcasty z angielskiego, wywiady, ogłoszenia, koncerty życzeń oraz wszystko, co dzieci wymyślą, a nauczyciele zaakceptują ) – zakupiliśmy już znaczną część sprzętu pod koniec 2022 roku, by uniknąć podwyżek cen

6. Naklejki edukacyjne na schodach – daty historyczne, słówka angielskie, pozytywne motywatory, odmiany z j. polskiego, itp.

7. Gry terenowe dla dzieci w różnym wieku (łącznie z najstarszymi) – gry można pobrać i drukować wielokrotnie, są od razu przygotowane do realizacji na terenie szkoły. Są gry tematyczne związane z określonymi okazjami (np. karnawałowe) lub edukacyjne (np. bezpieczeństwo w sieci, ratownictwo medyczne) oraz integracyjne

8. Długopisy 3d dla klas 1-3 dla zwiększenia właściwej motoryki

9. Duża tablica magnetyczna do zabawy i edukacji na parterze

Wszystkie powyższe plany zostały ustalone na podstawie budżetu, którym obecnie dysponujemy. W tym miejscu dziękujemy wszystkim tym, którzy zasili konto Rady Rodziców.

Nie mniej jednak, wszystkie dzieci są odbiorcami działań realizowanych przez Radę Rodziców, w związku z tym zachęcamy do współuczestniczenia w finansowaniu kolejnych planów.

Na koniec grudnia 2022 r., Rada Rodziców odnotowała wpłaty na poziomie 16,3 % wszystkich uczniów.

Sugerowana składka na Radę Rodziców to 15 zł miesięcznie / 150 zł rocznie. Rozumiem, że czasy są trudne, więc każda możliwa wpłata jest cenna.

Wpłaty dokonujemy na konto bankowe w tytule wpisując: imię i nazwisko dziecka – klasa – fundusz RR

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 277

Przedstawiciele Rady Rodziców