Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego SP 277

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła rywalizowała w rozgrywkach sportowych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, aż w 35 startach !!! W zawodach uczestniczyło ponad 100 uczniów z klas 3 – 8, którzy reprezentowali Orzeszkową w IBP (indywidualnych biegach przełajowych), SzBP (sztafetowych biegach przełajowych), tenisie stołowym, sportach zimowych (łyżwy), piłce koszykowej, piłce nożnej, piłce siatkowej, ringo, czwórboju lekkoatletycznym, dwóch ogniach usportowionych oraz pływaniu. Rozgrywki międzyszkolne toczyły dziewczęta i chłopcy w dwóch kategoriach:
- dzieci (rocznik 2009 i młodsi)
- młodzież (rocznik 2008-2007)
Ten rok szkolny dla naszych młodych sportowców był bardzo pracowity i emocjonujący ale i pełen sukcesów.

Reprezentacje SP 277 uzyskały następujące wyniki:
5 złotych medali Mistrzostw Dzielnicy: 4 piłka siatkowa, 1 piłka koszykowa,
5 srebrnych medali Mistrzostw Dzielnicy: 1 sztafetowe biegi przełajowe, 1 tenis stołowy, 2 sporty zimowe, 1 ringo,
1 medal brązowy w tenisie stołowym oraz 2 medale indywidualne w biegach przełajowych.
W pozostałych zawodach walczyliśmy ale bez wyników medalowych.

Bardzo serdecznie Gratulujemy Wszystkim Naszym młodym sportowcom, Jesteście Wielcy!!!

Życzymy Wam dalszych sukcesów i wytrwałości !!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I edycja Sportowa – Orzeszkowa o Puchar Dyrektora SP 277

W ramach organizowanych przez naszą szkołę Mistrzostw Dzielnicy w „Dwa ognie usportowione” odbyła się I edycja turnieju „Sportowa – Orzeszkowa” o Puchar Dyrektora SP 277. Zawody zostały przeprowadzone na boisku szkolnym i były skierowane do najmłodszych uczniów (2011 i młodsi), którzy przybyli do nas, aż z 11 szkół Targówka. Rywalizację rozpoczęliśmy biegami sztafet mieszanych 6 × 150 m (3 dziewczynki i 3 chłopców). Następnie rozegrano turniej w „Dwa ognie usportowione” dla dziewcząt i dla chłopców, a na koniec reprezentacje szkół sprawdziły swoją celność w rzutach do kosza na czas. Podczas zawodów odbyły się pokazy „Ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej” zorganizowane przez uczniów klas 8 pod opieką Pani Iwony Romańczyk, Super sprawą – Brawo!!! W zawodach międzyszkolnych wzięło udział ponad 170 dzieci. Emocji było co niemiara, a duży upał nie przeszkadzał w gorącym dopingu. Na koniec turnieju nagrody i piękne puchary wręczyła Pani dyrektor Marta Politowicz. I edycję Sportowej – Orzeszkowej wygrała Szkoła Podstawowa nr 377. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwali nasi nauczyciele WF wraz z Panem Mariuszem Cichoniem z SP 285 oraz nauczyciele wspierający, bardzo Dziękujemy za pomoc Pani Joannie Rodak i Aleksandrze Bober. W organizacji zawodów oraz przy sędziowaniu pomagali również uczniowie klas 7-8, Dziękujemy !!! Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku podczas II edycji zawodów.

Spotkanie z ambasadorem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Panem Marcinem Prusem

W piątek 3 czerwca 2022r. odwiedził naszą szkołę niezwykły gość – wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, Mistrz Świata i Europy juniorów, Mistrz Polski seniorów, a przede wszystkim ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i trener mentalny Pan Marcin Prus. Podczas dwóch spotkań młodzież naszej szkoły mogła dowiedzieć się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak pracować na sukces, jak walczyć z hejtem, jak działać w grupie i przede wszystkim jak walczyć i dążyć do spełnienia swoich marzeń. Spotkania miały charakter warsztatów dzięki czemu młodzież w aktywny i ciekawy sposób uczestniczyła w tym bardzo ciekawym wydarzeniu. O tym jak podobało się spotkanie z mistrzem niech świadczy fakt, że po wyjściu z budynku szkoły Pan Marcin jeszcze przed szkołą długo rozmawiał z naszą młodzieżą. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania. Wydarzenie udało się zrealizować dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie SOS (Siatkarskie Ośrodki Szkolne).