2022/2023

Rok szkolny 2022/2023 rozpoczęliśmy wielkim sukcesem!

Nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce w Dzielnicy Targówek w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii „Dzieci” i drugie miejsce w Dzielnicy Targówek w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii „Młodzież szkolna” za rok szkolny 2021/2022.

Gratulujemy wszystkim uczniom reprezentującym szkołę w zawodach sportowych!

Indywidualne Biegi Przełajowe

Sportowy rok szkolny rozpoczęliśmy jak zwykle od Indywidualnych Biegów Przełajowych. Reprezentacje naszej szkoły wystartowały we wszystkich kat. wiekowych i uzyskały wśród trzech z nich awans do finałów WOM Warszawa.

Brawo i gratulacje!

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Po Indywidualnych Biegach Przełajowych przyszedł czas na Biegi Sztafetowe. Nasze reprezentacje zajęły 6, 6, 6 i 4 miejsce. Walczyliśmy dzielnie i niedużo zabrakło do medalu.

Brawo nasi młodzi sportowcy!!!

Indywidualne Biegi Przełajowe (WOM)

Zwieńczeniem zmagań w Biegach Przełajowych był start naszych zawodniczek w finałach miejskich WOM. Nasze dziewczęta: Natalia Napiórkowska oraz Ewa Wichowska pokazały charakter i wolę walki, zajmując dobre miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Niestety z powodu choroby nie mógł wystąpić nasz jedyny przedstawiciel wśród chłopców, Igor Kuzak.

Brawa dla Naszych dziewczyn.

Lekcja pokazowa w SP 42

W ramach popularyzacji sportu wśród młodzieży szkolnej, nasi uczniowie i nauczyciele przeprowadzili lekcję pokazową z piłki siatkowej w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 42. Pokaz siatkówki był świetną okazją do spotkania na boisku najmłodszych adeptów siatkówki z naszymi absolwentami. W pokazie wzięli udział uczniowie klasy 4 oraz absolwenci naszej szkoły, a także uczniowie i absolwenci SP 42.

Super sprawa pod patronatem działającego w szkole UKS PLAS i Siatkarskich Ośrodków Szkolnych!!!

Europejski Dzień Sportu

W piątek, 30.09, wspólnie z kilkoma tysiącami szkół z całej Europy, świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. To kolejna wspaniała okazja mobilizująca nas do aktywności na co dzień, a obchody tego święta trwały w Orzeszkowej przez 3 dni.

Najmłodsze klasy (1-3) miały możliwość poznania od podstaw sportowej dyscypliny wywodzącej się z Anglii, jaką jest tenis stołowy. Przy wsparciu klas 8 i 7 poznawały tajniki tzw. ping ponga (świetna inicjatywa i możliwość wykazania się dla starszych). Uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego mieli możliwość żonglowania piłeczkami tenisowymi (ważne ćwiczenia poprawiające koordynację ręka-oko), oglądania dokumentalnych filmów sportowych oraz zabawy przy muzyce w rytmach popularnej gry Just Dance, a także tańczenia integracyjnego tańca tzw. Belgijki. Innowacją w tych dniach była rywalizacja na sprzęcie BlazePod dzięki któremu poprawiamy rozwój takich cech jak czas reakcji, refleks i szybkość podejmowania decyzji (super zabawa).

Aktywne trzy dni w naszej szkole cieszyły się dużym zainteresowaniem i zadowoleniem! Trzeba będzie to powtórzyć!!!

Mistrzostwa Dzielnicy w piłce nożnej

Reprezentacje naszej szkoły klas starszych wzięły udział w Mistrzostwach Dzielnicy Targówek w turnieju piłki nożnej. Po pełnych emocji rozgrywkach (dwa mecze zakończone rzutami karnymi) dziewczęta zajęły 4 miejsce, a chłopcy po tylko jednym przegranym meczu ostatecznie zajęli miejsca 5-8.

Fajne zawody na powietrzu, dużo ruchu i słońca. Brawo za walkę!!!

Mistrzostwa Dzielnicy w unihokeju

Reprezentacje naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Dzielnicy w unihokeju. Zawody zostały rozegrane w SP 377 i były pełne emocji.

W rywalizacji hokeja na hali dziewczęta w kat. dzieci zajęły miejsce 6, a chłopcy w kat. dzieci uplasowali się na miejscu 5. Zabrakło awansu do finałów, ale mecze pełne walki i zebrane doświadczenie bezcenne. W kat. młodzież dziewcząt nasza reprezentacja zaprezentowała się na medal!!! Dziewczęta rozegrały bardzo dobry turniej, walcząc w każdym meczu do ostatniej minuty. Niewiele zabrakło do walki o złoto, ale końcowy sukces w meczu o 3 miejsce i wywalczony brązowy medal to piękny sukces. Brawo Dziewczyny!!!

Mistrzostwa Dzielnicy w koszykówce

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy w koszykówce chłopców w kategorii młodzież. Zawody zakończyliśmy na miejscach 5-7.

Mistrzostwa Dzielnicy w badmintonie

Kolejne zawody w naszej dzielnicy rozegrali chłopcy w kat. młodzież w badmintonie. Turniej możemy zaliczyć do udanych, chociaż liczyliśmy na trochę więcej.

3 miejsce to jednak wspaniały wynik i kolejny medal dla Orzeszkowej. Brawo chłopaki!!!

Sporty zimowe

Reprezentacje naszej szkoły wywalczyły dwa srebrne medale w sportach zimowych. Na lodowisku OSiR rywalizowały dziewczęta i chłopcy.
Brawo!!!

Mistrzostwa Dzielnicy w piłce siatkowej

W Mistrzostwach Dzielnicy Targówek w piłce siatkowej zdobyliśmy trzy złote i brązowy medal!
Podium we wszystkich kategoriach to wielki sukces naszej szkoły!

Złoci medaliści reprezentowali dzielnicę w Mistrzostwach Warszawy.

Mistrzostwa Dzielnicy w tenisie stołowym

Medale w trzech kategoriach to kolejny bardzo dobry wynik!

Dziewczęta w kategorii dzieci zdobyły mistrzostwo, a w kategorii młodzież wicemistrzostwo dzielnicy Targówek.
Chłopcy w kategorii dzieci wywalczyli brązowe medale, a ich starsi koledzy zajęli 6 miejsce.

Wielki sukces, brawo!

Wystąpiliśmy w Mistrzostwach Dzielnicy w piłce nożnej w kategorii dzieci.
Zacięta walka i sporo ruchu na świeżym powietrzu, tym razem niestety bez medali.

Mistrzostwa Dzielnicy w ringo

Zawody ukończone na podium!!!

3 miejsce, brawo!!!

Judo Dragon Cup 2023

Gratulujemy naszym uczniom wywalczenia brązowych medali w międzynarodowym turnieju judo.

Tak trzymać!!!

Spotkanie z wicemistrzem Polski

Na treningu projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych gościliśmy naszego absolwenta, Oliwiera Gościańskiego, który został wicemistrzem Polski juniorów w piłce siatkowej.

Gratulujemy ogromnego sukcesu!!!

Ogólnopolski turniej piłki siatkowej CERRAD CUP MIRZEC

Uczniowie naszej szkoły w barwach klubu UKS Plas zdobyli srebrne medale w ogólnopolskim turnieju piłki siatkowej w Mircu.

W turnieju wystąpiły czołowe zespoły z całej Polski z rocznika 2012.