Z ekologią na ty

Realizacja zadania z ogólnopolskiego projektu „Z ekologią na Ty”

W ramach realizacji projektu ekologicznego:

Klasa 2b wykonała "Kodeks ekologa". W czasie zajęć dzieci poznały pojęcie ekologii oraz stworzyły w grupach plakaty z kodeksem.

- Uczniowie klasy 3B mieli za zadanie przedstawienie w formie plastycznej obiegu wody w przyrodzie. Po wcześniejszym omówieniu zagadnienia, zebraniu potrzebnych informacji uczniowie wybierali sposób wykonania pracy. Większość zdecydowała się na wykonanie plakatu w zespołach dwu-lub trzyosobowych. Jeden uczeń pokusił się na zrobienie makiety z plasteliny. Przebieg pracy i efekty prezentujemy w prezentacji Obieg wody w przyrodzie (pobierz prezentację)

Eko zdrowie zadanie: Eko przepisy - klasową książka kucharska. Uczniowie klasy 3c z wielką ochotą podeszli do wykonania zadania. Na zajęciach omówiliśmy piramidę żywienia. Dzieci wiedziały jakich produktów powinny używać do wykonania dań eko. I tak powstały ich przepisy.

Klasa 1c wykonała  Eko ozdoby na choinkę.