Ogólnopolski Program Edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W bieżącym roku szkolnym 2023/24, nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego  „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.

Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Głównym założeniem programu było:

· zrozumienie, czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,

· kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,

· propagowanie zdrowego stylu życia,

· zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Grupa 0B wzięła się do pracy i z początkiem października rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego pod tym samym tytułem: „SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?”

Cykl zajęć SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?, pozwolił na:

· Przybliżenie wiadomości z wykorzystaniem filmu „Skąd się biorą produkty ekologiczne?ˮ, nt.:

- skąd się bierze produkt zdrowy i wysokowartościowy,

- jak go można poznać w sklepie (znaczek „Eko”)  i przyrządzić jak najlepiej,

- ciekawych zagadnień o naturalnym jedzeniu.

·  Rekonstrukcję PIRAMIDY ZDROWEGO ŻYWIENIA I STYLU ŻYCIA oraz wspólną analizę jej zawartości (karty pracy, puzzle).

·  Utrwalenie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz higieny mycia rąk, poprzez uczestnictwo w zabawach ruchowych
   z wykorzystaniem planszy, prezentacji oraz tematycznych piosenek: „ZDROWA ŻYWNOŚĆˮ, „PIRAMIDA ŻYWIENIAˮ.

Zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością przyda im się w codziennym życiu.