28 października 2022

Szkoła Pamięta

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami czynnie włączyli się do akcji "Szkoła Pamięta 2022".

Nasza szkoła dużą wagę przywiązuje do historii Polski i  tradycji. Systematycznie organizowanie są apele, konkursy tematyczne i gazetki.

Klasy w listopadzie odwiedzają w Warszawie nekropolie i miejsca pamięci; porządkują groby, zapalają znicze na mogiłach. Cyklicznie bierzemy udział w akcji BohaterOn - kartka do powstańca, w tym roku w formie elektronicznej. Organizujemy wycieczki tematyczne do Muzeum Powstania Warszawskiego, Cytadeli Warszawskiej, Muzeum Historii Żydów Polskich - Polin, do Muzeum Wojska Polskiego. Zwiedzamy też inne miasta i zakątki naszego kraju, gdzie możemy doświadczyć wielokulturowości i uświadomić sobie, jak ważna jest pamięć o tym, co przeminęło bezpowrotnie.

Podczas zajęć z wychowawcami uczniowie poznają historię dużą i małą, pielęgnując w ten sposób pamięć o polskich bohaterach.

W ramach akcji zrealizowane zostały różne działania. Więcej informacji w zakładce ---> Programy i projekty - Szkoła pamięta