18 kwietnia 2023

DZIELNICOWE DNI BEZPIECZEŃSTWA W SP277 - dzień drugi

18 kwietnia, w drugim dniu Tygodnia Bezpieczeństwa, odbyła się dzielnicowa gra „Na ratunek” zorganizowana przez Szkołę Podstawową Nr 275.

Reprezentacje 16 szkół podstawowych z dzielnicy Targówek spotkały się na terenie VIII Ogrodu Jordanowskiego aby wykonać wiele ciekawych zadań z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Zadania przygotowały służby: GOPR, WOPR, Policja, Straż Miejska. Państwowa Straż Pożarna.

Uczniowie klas ósmych mieli okazję zastosować w praktyce wiedzę zdobytą w ramach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa oraz zdobyć nowe umiejętności z zakresu m.in. samoobrony, ratownictwa wodnego i ratownictwa górskiego.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z uczniów klas 8d i 8c w składzie: Nikola Balcerak, Wiktor Kałuski, Julita Kaczmarczyk, Ania Nasiłowska, Kacper Biernacki, Aneta Matej, Szymon Stoszko, Danylo Tsakhilov.

Gratulujemy naszym reprezentantom doskonałego występu; podczas gry wykazali się dużą wiedzą, sprawnością i umiejętnością współpracy. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach zostały nagrodzone równorzędnie, ponieważ każdy kto dba o bezpieczeństwo własne i innych jest dla nas numerem jeden.

Gratulujemy!