27 marca 2023

Dzień św. Patryka w naszej szkole

Dnia 17 marca w naszej szkole odbył się dzień św. Patryka - patrona Irlandii.

Uczniowie mogli spróbować swoich sił w wielu konkursach organizowanych podczas przerw.

Należało zdobyć 7 koniczynek - każda za wykonanie 1 zadania, np. należało odpowiedzieć na pytanie dotyczące Irlandii czy zagrać melodię na łyżkach - jak w prawdziwej irlandzkiej melodii!

Najwytrwalsi szukali także w całej szkole 9 symboli ukrytych na wszystkich piętrach, rozwiązywali krzyżówki oraz słuchali irlandzkiej audycji radiowej!

Odbył się także konkurs na najbardziej "zieloną klasę". Zwyciężyła 7b - 93% uczniów miało na sobie coś zielonego, II miejsce zajęła 4a- 91%, a III miejsce 6c-90%. Ogólnie nasza szkoła w 71% była tego dnia zielona!

Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc- przy kolorowaniu, wycinaniu  (p. Staneta pomagała przy 400 koniczynkach!), tańczeniu (nauczyciele wf) oraz organizowaniu konkursów.

Anglistki