02 lutego 2022

SP 277 wspiera 30. Finał WOŚP

30 stycznia 2022r. odbył się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Przejrzyj na oczy. Celem tegorocznej zbiórki było wsparcie diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W naszej szkole trwały od kilku tygodni przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Jak co roku podjęliśmy współpracę z #97 Sztabem WOŚP na Targówku. SP 277 reprezentowało w nim 49 wolontariuszy-uczniów, którzy wraz z rodzicami w dniu finału wyruszyli na ulice Targówka. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody prowadzili zbiórkę do puszek z wielkim zaangażowaniem i optymizmem, spotykając się wieloma przejawami sympatii ze strony mieszkańców naszej dzielnicy.

Czworo uczniów klasy 8c; Maja, Gabrysia, Damian i Szymon wsparli dodatkowo pracę Sztabu w Domu Kultury Świt. W dniu Finału zarówno zbierali do puszek, jak i pracowali przy rozliczaniu wolontariuszy do późnych godzin nocnych. Gratulujemy i dziękujemy, że tak godnie reprezentowali naszą szkołę w największym Sztabie WOŚP w Warszawie.

Zbiórka bezpośrednia nie była jedyna formą wsparcia tegorocznej zbiórki WOŚP. Wielu naszych wolontariuszy założyło razem z rodzicami e-skarbonki i przeniosło kwestowanie do mediów społecznościowych.

W dniach 13.01 – 21.01.22 wsparliśmy w naszej szkole ogólnopolską akcję Rekordowy Szalik Handmade dla WOŚP. Celem akcji było wydzierganie najdłuższego w Polsce (a może na świecie) szalika i wystawienie go na aukcji charytatywnej. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, rodziców i dziadków udało nam się w krótkim czasie wykonać 30m szalika i przekazać organizatorom. Dzisiaj już wiemy, że łączna długość szalika wynosi 17,5 km!

Jesteśmy w trakcie trwania ogólnopolskiego konkursu Na największą liczbę kroków, do którego zachęcili społeczność szkolną nauczyciele Wychowania Fizycznego. W dniach 24.01 – 06.02 łączymy dbanie o kondycję fizyczną ze szczytnym celem; poprzez aplikację Pho3nixKids mierzymy nasze kroki zdobywając za każde 1000 kroków datek dla WOŚP.

Dziękujemy wszystkim osobom o gorących sercach, które włączyły się w zorganizowane przez szkołę formy wsparcia 30. Finału WOŚP.

Pomaganie łączy!

Szkolny koordynator oraz wolontariusze WOŚP 2022