07 marca 2023

0c zajęła 2 miejsce w Ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem"

GRATULACJE!

Dzieci z grupy 0c pod kierunkiem pani Lidii Fiodorow wzięły udział w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, w którym zajęły 2 miejsce na 323 uczestniczące zespoły. Projekt honorowym patronatem objęła Pierwsza Dama Agata Kornahauser-Duda.

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem było również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Etap jesienno-zimowy poświęcony był warzywom i owocom oraz zasadom zdrowego żywienia.

Zespół miał do wykonania 6 zadań:

• Lekcja: Warzywa i owoce na co dzień i od święta
  • Konkurs: Baw się z nami – owocami, warzywami!
  • Lekcja: Co powinny jeść dzieci? Piramida Zdrowia
  • Konkurs: Gra planszowa o Piramidzie Zdrowia
  • Forum: Uczymy dzieci zdrowego odżywiania
  • Dzielimy się wiedzą: Piramida zdrowia, owoce i warzywa

Każde zadanie składało się z 2-3 podpunktów, które należało zrealizować według podanych wytycznych, udokumentować zdjęciami oraz napisać raport.  Dzieci podczas wykonywania zadań doskonale bawiły się, a przy okazji zdobywały należytą wiedzę dotyczącą wyższości warzyw i owoców nad słodkościami. Było to ogromne przedsięwzięcie, z którego 6-latki wywiązały się wzorowo.

Zdjęcia przedstawiające finalne rezultaty projektu znajdują się w galerii.

A poniżej wiersz Jana Brzechwy "Na straganie" w wykonaniu dzieci z grupy 0c.