30 października 2023

IV międzynarodowa edycja VIII akcji "PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE"

27 października 2023roku nasza szkoła przyłączyła się do  IV międzynarodowej edycji VIII akcji "PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE".

Dzięki czytaniu utrzymujemy nasz mózg w dobrej kondycji, poprawiamy pamięć oraz koncentrację, relaksujemy się, jesteśmy bardziej cierpliwi, czytanie sprawi, że wzbogacamy nasze słownictwo, co przyda się i  wpisaniu, i w rozmowie.

W  świecie, gdzie większość ludzi na ulicy czy w środkach komunikacji miejskiej jest wpatrzonych w ekrany swoich smartfonów, mając w ręku książkę wyróżnisz się z tłumu.

Do akcji przyłączyło się wielu uczniów. Czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone w bibliotece szkolnej. Uczniom najmłodszym i dzieciom z przedszkola czytali nauczyciele. Akcja odbyła się na długiej przerwie, łącznie w wydarzeniu wzięło udział 333 uczniów.

Fotorelacja w Galerii.