05 lutego 2023

Młodzi ratownicy z SP 277 w miasteczku ratowniczym

28 stycznia 2023 roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczący w ogólnopolskim programie Ratujemy i Uczymy Ratować odwiedzili z rodzicami Miasteczko Ratownicze WOŚP.

Każdy z uczestników miał okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci ćwiczyły na fantomach masaż serca, uczyły się obsługiwać AED , – automatyczny defibrylator zewnętrzny, urządzenie ratujace życie znajdujące się w naszej szkole. Dużą atrakcję stanowiło stoisko symulacji wirtualnej rzeczywistości z goglami VR, dzięki którym można było podjąć działania ratownicze w konkretnym zdarzeniu z osobą poszkodowaną.

W zajęciach zorganizowanych w miasteczku uczestniczyły dzieci  klas; Ic, IIIb, oraz IVb realizujące w świetlicy szkolnej edukacyjny program Ratujemy i Uczymy Ratować. Więcej informacji o programie  można znaleźć w zakładce programy, projekty.

Zachęcamy wszystkich do nauki pierwszej pomocy!