26 września 2023

Szkolny Dzień Czytelnictwa „Orzeszkowa. Wczoraj, Dziś, Jutro”

Dnia 26 września 2023 roku, w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Czytelnictwa pod hasłem: „Orzeszkowa. Wczoraj, Dziś, Jutro”. Wśród zaproszonych mieliśmy zaszczyt gościć Panią Agatę Kornhauser-Dudę – Pierwszą Damę Rzeczypospolitej Polskiej, Panią Małgorzatę Kwiatkowską – Burmistrz Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy oraz Panią Katarzynę Majdurę – Naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.

Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej wraz z uczennicą klasy 6a – Gabrysią Brysiak oraz nauczycielką wychowania przedszkolnego p. Barbarą Wichą przeczytały fragment tegorocznej lektury „Nad Niemnem” autorstwa patronki naszej szkoły, Elizy Orzeszkowej.

Obchody Szkolnego Dnia Czytelnictwa uświetniła część artystyczno-muzyczna. Szkolny chór pod przewodnictwem nauczyciela muzyki, p. Mariusza Czai, uroczyście odśpiewał hymn szkoły pt. „Młodym być”. Następnie autorskie przedstawienie p. Renaty Dąbrowskiej i p. Anny Chmielewskiej, pt. ,,Jest takie miejsce, jest taka szkoła” zaprezentowali uczniowie klas 3b i 3c. Fragment powieści E. Orzeszkowej odśpiewali nauczyciele historii i muzyki, p. Danuta Białorucka i p. Mariusz Czaja. Całą uroczystość zwieńczył występ Zuzanny Kalickiej, absolwentki naszej szkoły, a obecnie pracownika szkoły, która zaśpiewała utwór Ireny Santor „Chodź na kawę Warszawo” (sł. J. Cygan) wprawiając wszystkich w cudowny i wzruszający nastrój.

RELACJA Z WYDARZENIA W GALERII

Więcej informacji i relacja ze spotkania na stronie: www.prezydent.pl, zakładka Małżonka Prezydenta.