30 kwietnia 2024

Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa w SP277

Przed nami pierwsze majówkowe podróże, ładna pogoda zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Warto pamiętać jednak przy tej okazji  o zasadach  bezpieczeństwa drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach.

W drugim semestrze roku szkolnego uczniowie klas ósmych zrealizowali ogólnopolski projekt edukacyjny „Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa”. Głównym celem projektu było przyczynienie się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach poprzez edukację w tym zakresie młodszych kolegów i koleżanek.

Nasza szkolna drużyna w składzie:

Miłosz Dominiak 8a, Mariana Haponchuk 8a, Antoni Łukaszewicz 8a, Hubert Michalicki 8a, Antonina Pełka 8a, Tomasz Pustelnik 8a, Sofiia Tokar 8a, Nikola Wichowska 8a, Jakub Wilczyński 8a, Franciszek Wadecki 8a i Tomasz Bochiński 8b

przygotowała cykl zajęć warsztatowych dla uczniów klas czwartych w ramach ich wychowania komunikacyjnego oraz przygotowania do zdobycia karty rowerowej.

W trakcie zajęć odbyły się  praktyczne ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz działań ratowniczych podejmowanych podczas wypadku komunikacyjnego. Nasi szkolni Bohaterowie Bezpieczeństwa wykazali się podczas realizacji projektu wielkim zaangażowaniem oraz umiejętnością przekazywania  wiedzy i umiejętności zdobytej na lekcjach Edukacji dla bezpieczeństwa. Jak to zrobili? Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu podsumującego ich działania. Gratulujemy uczestnikom projektu i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Z Wami czujemy się bezpieczniej!