18 kwietnia 2023

DZIELNICOWE DNI BEZPIECZEŃSTWA W SP277 - dzień pierwszy

W poniedziałek 17 kwietnia odbyła się gra edukacyjna „Żyję w bezpiecznym świecie”, która zainicjowała tydzień bezpieczeństwa w naszej szkole.

W przygotowanych przez nauczycieli świetlicy zajęciach wzięli udział uczniowie klas 2a, 2b, 2c i 3b.

Dzieci wyruszyły w podróż po krainie bezpieczeństwa z paszportami, do których zbierały odznaki  w 4 kategoriach; bezpiecznie pomagam, bezpiecznie nad wodą, bezpiecznie w Internecie i bezpiecznie na drodze.

Aby szczęśliwie ukończyć podróż uczniowie musieli wykonać szereg zadań opartych na znajomości zasad bezpieczeństwa ,zastosować je w praktyce oraz wykazać się dobrą komunikacją i współpracą w zespole. Zadania obejmowały następujące sprawności; poznanie składu i zastosowania apteczki pierwszej pomocy oraz wykonanie usztywnienia kończyny chustą trójkątną. Utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz znaków drogowych i zastosowanie ich w grze „Ale pary znaki”. Przygotowanie do nadchodzącej majówki i wakacji poprzez poznanie zasad bezpieczeństwa nad wodą i ćwiczenia w samodzielnym zakładaniu kapoków i kamizelek ratunkowych. Stawienie czoła wyzwaniom Sieciaków poprzez rozwiązywanie quizów i rebusów dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Każdy z szesnastu zespołów ukończył grę z kompletem sprawności. Mamy nadzieję, że wspólne pokonywanie wyzwań przyczyniło się do lepszego zrozumienia i utrwalenia zasad bezpieczeństwa oraz pomoże w świadomych dbaniu o swoje bezpieczeństwo najmłodszym uczniom naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć.