23 kwietnia 2023

DZIELNICOWE DNI BEZPIECZEŃSTWA W SP277 - dzień czwarty

Z myślą o nadchodzących wyjazdach majówkowych i wakacyjnych nauczyciele Wychowania Fizycznego przygotowali dla uczniów z klas czwartych zajęcia pod hasłami „ Vademecum młodego trapera” i „ Vademecum młodego pływaka”. Pan Krzysztof pasjonat górskich wędrówek oraz Pani Joanna instruktor pływania  podzielili się swoimi doświadczeniami z zakresu uprawiania aktywnego wypoczynku.

Na uczniów czekało wiele zadań; poprawne pakowanie plecaka na górską wyprawę, poznanie zastosowania sprzętu turystycznego, wybór właściwego do planowanej aktywności ubioru.

Ważną częścią zajęć była tematyka bezpieczeństwa podczas górskich wycieczek. Uczniowie poznali sposoby wzywania pomocy za pomocą telefonu komórkowego oraz tradycyjne przy użyciu światła i gwizdka. Obejrzeli prezentacjje poświęconą zastosowaniu dwóch przydatnych aplikacji Ratunek oraz Mapa.

Podczas zajęć poświęconych bezpieczeństwu nad wodą dzieci ćwiczyły zakładanie kapoków i kamizelek ratunkowych. Dowiedziały się o sposobach ratowania osób tonących, numerach alarmowych nad wodą oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy.

Nauczyciele zaprezentowali ćwiczenia wzmacniające mięśnie i poprawiające kondycję fizyczną przed rozpoczęciem aktywnego wypoczynku na górskim szlaku i nad wodą.