22 września 2023

Narodowe Czytanie w naszej szkole

21 września 2023r., z okazji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, w naszej szkole spotkaliśmy się wspólnie z paniami z biblioteki, panią Elżbietą Kalicką i panią Agatą Szubą, aby przeczytać fragment powieści  Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Czytanie poprzedziło krótkie wprowadzenie przybliżające bohaterów oraz postaci Jana i Cecylii. Usłyszeliśmy fragmenty legendy o początkach miejscowości Bohatyrowicze przeczytane przez panią Agatę. Po tej części panie z biblioteki nawiązały do zwyczaju, którym jest coroczny wybór ucznia odznaczającego się wybitną postawą społeczną w naszej szkole. Wyróżnionemu w ten sposób uczniowi nadawany jest tytuł „Bohatyrowicza”. Wystąpiła również absolwentka naszej szkoły, która przed laty otrzymała to wyróżnienie.