02 marca 2022

Razem dla Ukrainy

Od soboty 26.02.22 w SP Nr 277, jako jednej z pierwszych szkół w naszej dzielnicy, rozpoczęła się zbiórka darów na rzecz osób poszkodowanych przez działania wojenne na Ukrainie.

We współpracy z Domem Kultury Świt w bardzo krótkim czasie zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczy wskazanych przez organizacje humanitarne, przede wszystkim; chemię gospodarczą i środki higieny osobistej, produkty oraz żywność dla małych dzieci a także bardzo potrzebne środki opatrunkowe.

W poniedziałek wypełnione po brzegi samochody dostarczyły rzeczy do magazynu w Arthouse na ulicy Kołowej 18 skąd wyruszyły w drogę na Ukrainę.

Zachęceni sukcesem zainicjowanej w sobotę akcji dołączyliśmy do zbiórki Urzędu Dzielnicy Targówek „Solidarni z Ukrainą”. Kierując się listą przygotowaną przez Polski Czerwony Krzyż zebraliśmy rzeczy, które pomogą na starcie osobom, które już przekroczyły polsko-ukraińską granicę. Część darów jest do dyspozycji nowoprzybyłych mieszkańców Targówka w OSP na ulicy św. Wincentego 85.

Pragniemy podziękować wszystkim Ofiarodawcom; rodzicom, pracownikom szkoły i uczniom. Osobom, które przewoziły dary i pomagały w ich rozładunku.

Bez ludzkiej solidarności i dobrej współpracy nie udałoby się nam przeprowadzić tych zbiórek.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych uczniów; dzieci ze świetlicy za segregowanie darów oraz grupie wolontariuszy z klasy 8c i 8d, która pracowała w poniedziałek w magazynie przy Kołowej oraz przy zbiórce na terenie naszej szkoły.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.