20 stycznia 2023

Dni otwarte w oddziałach przedszkolnych

Warszawa, styczeń 2023 r.

Drodzy Rodzice, Szanowni Opiekunowie dzieci pięcioletnich,

Już niebawem staniecie Państwo przed wyborem miejsca, w którym Wasze dziecko przez najbliższych kilka lat, będzie spędzać większość czasu. To odpowiedzialna decyzja, która może mieć wpływ na to, jakim człowiekiem będzie w przyszłości: czy będzie chciało pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać talenty, pokonywać trudności, cieszyć się życiem i obecnością kolegów i przyjaciół.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zachęcamy do zapoznania się z ofertą Szkoły Podstawowej nr 277 w Warszawie przygotowaną dla grup „0”.

Kierując się sentencją (Ars longa vita brevis) misji szkoły, pragniemy zapewnić, że zawarte w niej priorytety rozbudzania wrażliwości kulturowej, etyczno- moralnej i patriotycznej są nam bardzo bliskie. Równie ważne jest wprowadzanie uczniów w świat  współczesnych osiągnięć naukowych, technik informacyjnych oraz języków obcych.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego jest realizowana podczas całodziennego pobytu dziecka w przedszkolu w godzinach 7.00-17.00. Do realizacji programu wykorzystuje się nowoczesny budynek modułu przedszkolnego oraz bazę lokalową szkoły m. innymi: salę muzyczną, bibliotekę, pracownię komputerową, salę gimnastyczną, boisko szkolne oraz dwa place zabaw.

W każdej grupie przedszkolnej pracuje dwóch wychowawców, współpracują specjaliści (logopeda, pedagog, psycholog, terapeuta pedagogiczny) oraz pielęgniarka szkolna.

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z grup zerowych, będą miały następującą ofertę zajęć:

• rytmika
  • religia na wniosek rodziców
  • innowacje pedagogiczne: „Matematyka, co z głowy nie umyka” lub  „Kodowanie na dywanie i ekranie”
  • nauka pływania na basenie
  • Powszechny Program Dwujęzyczności

Mając na uwadze Państwa zainteresowanie, serdecznie zapraszamy wraz z dziećmi na zajęcia otwarte w tegorocznych  grupach zerowych, które odbędą się 8 lutego 2023 w godzinach 9.00 do 11.00.

Dodatkowo, dnia 8 lutego 2023 r. zapraszamy w godz. 14.30-17.00 na dzień otwarty. Można będzie obejrzeć przedszkole i szkołę oraz porozmawiać z wychowawcami.  W tym samym dniu, o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie informacyjne z Dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej.

Zachęcamy do skorzystania z oferty jaką przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa dzieci. Liczymy, że pomoże ona dokonać właściwego wyboru.

Dyrektor i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 277