19 kwietnia 2023

DZIELNICOWE DNI BEZPIECZEŃSTWA W SP277 - dzień trzeci

W środę, 19 kwietnia odbyła się wycieczka edukacyjna po BEZPIECZNYM PRZEDSZKOLNYM MIASTECZKU, w ramach której w naszym przedszkolu realizowaliśmy cykl zajęć na temat bezpieczeństwa.

W przygotowanych przez nauczycieli edukacji przedszkolnej aktywnościach wzięły udział wszystkie grupy: 0A, 0B, 0C, Misie i Liski.

Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz zasady odpowiedzialnego korzystania z nich; zasady ruchu drogowego oraz zachowania niedopuszczalne na drodze; procedury przechodzenia przez jezdnię oraz zastosowanie sygnalizacji świetlnej, jej kolorów i znaczenia. Uczestniczyliśmy w zabawach dydaktycznych związanych z ruchem drogowym; “Rowerowym ABC, czyli Przedszkolaki potrafią bezpiecznie jeździć na rowerze lub hulajnodze” oraz quizie wiedzowym “BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”.

Dzieci miały możliwość czynnego uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokaz prowadziła grupa MŁODYCH RATOWNIKÓW z klasy 3B Miały one na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w sytuacji nieobecności osób dorosłych. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. utraty przytomności. Nauczyły się również, jak wezwać pomoc przez telefon, do kogo zwracać się gdy czują się zagrożone. Zgromadzoną wiedzę będą mogły wykorzystać w przyszłości przychodząc z pomocą koledze lub najbliższym z rodziny. Dzięki praktycznym działaniom nabierają wprawy i przełamują strach.

To tu w przedszkolu rodzą się mali bohaterowie, których odwaga i dojrzałość zdumiała niejednego z nas.

Zapraszamy do galerii zdjęć.